Як вибрати якісні пелети

  • Перш за все, ознайомтеся з документацією вашого приладу. Саме там ви знайдете опис палива, що підходить для вашого опалювального обладнання.
  • Коли ви обираєте пелети зверніть увагу на клас, вказаний в описі або на упаковці.
    Існує три класи пелет: А1 - преміум тип, який відповідно коштує дорожче; А2- індустріальні гранули, які за середню ціну дають хороший тепловий вихлоп; та клас B - агропелети, найдоступніші за ціною.
  • Дивіться на якість деревини, з якої виготовлені пелети. Переконайтеся, що вибраний вами продукт складається зі справжнього дерева, і не має домішок картону, кори або синтетики -ЯК?
    Якісні пелети мають бути світло-жовтого кольору. Сірий колір пелет свідчить про те, що при виробництві пелет використовувалися тріски і тирса, а в процесі сушіння ці матеріали ввібрали дим і сажу.

    Якщо ж пелети мають темне забарвлення наближене до чорного, з цього можна зробити висновок, що в продукті є домішки піску та кори. Поверхня якісних гранул повинна бути гладкою і блискучою, що говорить про дотримання технології виготовлення. Запах пелет також може розповісти про їхню якість. Він повинен бути нейтральним або віяти легким ароматом деревини. Якщо ви відчуваєте запах вогкості або затхлості, це знак того, що товар неправильно зберігається на складах продавців.
  • Вивчіть який тепловий вихлоп буде при спалюванні тієї чи іншої пелети. Те, скільки вам потрібно для опалення приміщення, буде залежати від теплоізоляції, розміру простору, який ви плануєте обігрівати, і ще кількох факторів. За консультацією з цього питання, ви завжди можете звернутися до наших експертів.
  • Важливим фактором при виборі пелет також є виробництво золи при спалюванні. Чим менша зольність пелет (в ідеалі менше ніж 1%), тим рідше вам доведеться чистити котел. А це значна економія коштів!
  • Останнє, в характеристиці товару, перевірте, щоб розмір пелети був 6 або 8 мм. Пелети інших розмірів не рекомендуються для використання. Зумовлено це параметрами котла на подачу повітря для спалювання пелет конкретного розміру. Неправильно підібраний розмір пелет значно знижує термін служби котла!

Немає часу (або ви не любите читати?😉 )
телефонуйте📞 менеджер відповість вам на всі ваші питання щодо пелет🔥

Як користуватись пелетами

Системи опалення пелетами зазвичай мають чотири головних компоненти:

  • Пальник, який запалює гранули;
  • Бункер, в якому зберігаються невикористані гранули;
  • Конвеєр (вакуумний або шнековий), який переносить гранули з бункера до пальника;
  • Контролер, який автоматично реагує на вимоги вашого термостата та приладів.
Якщо термостат вимагає тепла, або якщо ви відкриєте кран гарячої води, ваш котел автоматично подасть пелети в пальник, запалить їх і встановить швидкість розпалювання котла відповідно до необхідного опалювального навантаження.

Якщо котел потребує більше пелет, система вакуумування витягне пелети з вашого бункера і сама заповниться.

Під час циклів допалювання котел очищає зони горіння та теплообмінника, переміщуючи золу в зольник.

Як бачите, автоматика котла контролює всю роботу приладу. При досягненнізаданоїтемператури, котел припиняє подачу пелет, спалює залишок і переходить у стан очікування. Так само, при зниженні температури, котел автоматично починає роботу. Крім того, ви можете настроїти тижневу програму роботи котла.

Підбиваючи підсумки, хочеться відповісти на питання: “То які дії потребуються від мене як власника такого чудо-пристрою?”Насправдівам потрібно лише активувати котел шляхом ввімкнення, засипати пелети добункера, настроїти програму, і час від часу очищати зольник.


Як зберігати пелети

  • Зберігати пелети потрібно у сухому приміщенні, та переконатись що там немає протікань, цвілі, або ж надмірної вологості.
  • Слідкуйте за тим, щоб пелети стояли якомога далі від джерел відкритого вогню, аби уникнути пожежі.
  • Якщо у вас недостатньо простору для зберігання, то використовуйте дерев’яні піддони. Поставте піддон у сухому місті, накрийте картоном, та покладіть мішки з пелетами зверху.
  • У разі якщо ви зберігаєте пелети на вулиці, то тоді вам потрібен невеликий навіс, а під ним мішки з пелетами повинні бути завернуті у плівку, а зверху накриті брезентом. Таким чином, ви захищаєте продукт від прямого попадання осадів і птахів.
  • Літом місце зберігання не повинно затоплюватись дощами, а також уникайте попадання води із розприскувачів для поливу. Інакше, ваші запаси можуть зіпсуватись і стати непридатними для використання.
  • Взимку регулярно розгрібайте сніг навколо місця зберігання пелет.

Ось такі прості поради дають наші експерти користувачам пелет, але хочемо ще раз наголосити, що найкраще і найнадійніше зберігати пелети всередині сухого приміщення.